Zlatý stafylokok patří mezi streptokok. V článku se dozvíte jaké hlavní příznaky a projevy má Zlatý stafylokok. Dozvíte se také jak většinou probíhá léčba tohoto zdravotního problému.

Zlatý stafylokok (Zlatý streptokok)

Zlatý stafylokok (Staphylococcus aureus) způsobuje v lidském těle různé zánětlivé nemoci. Může se to týkat krevního oběhu, dýchacích cest či kůže. Zlatý stafylokok je běžné součástí lidského těla, problémy začne způsobovat až ve chvíli kdy máme oslabenou imunitu (obranyschopnost organismu). Například po dlouhodobém braní antibiotik. Zlatý stafylokok se nepřenaší z člověka na člověka, ale nakáze přechází od nakaženého zvířete.

Zlatý stafylokok: příznaky a projevy

Hned po nákaze se Zlatý stafylokok nemusí vůbec projevit. K rozvoji zdravotních problémů dojde až ve chvíli, kdy máme oslabenou imunitu. Pak se mohou projevovat různé zdravotní problémy. Objevují se pak různé příznaky a projevy. Mezi příznaky může patřit:

  • kožní zánět
  • zánět prsu
  • zánět plic
  • otrava krve

Zlatý stafylokok a jeho léčba

Zlatý stafylokok patří mezi odelné bakterie a klasická antibiotika ve většině případů vůbec nezabírají. Stále častěji se tedy raději využívá autovakcína.