Rakovina slinivky patří k nejhůře léčitelným rakovinám. Uvedeme si hlavní příznaky a projevy rakoviny slinivky. A dozvíte se také základní informace o léčbě rakoviny slinivky.

Rakovina slinivky (karcinom pankreatu)

Rakovina slinivky patří mezi nejhorší rakoviny, hlavně kvůli tomu, že je velmi špatně léčitelná. Po 5 letech od oznámení diagnózy podle posledních průzkumů přežívá pouze 1 procento lidí. Vždy ale záleží na konkrétní situaci. Příčiny mohou být různé, ale často se uvádí nadměrné kouření, genetika, zánět slinivky břišní, nadměrná konzumace alkoholických nápojů. Může se jednat o nádor s produkcí hlenu, nebo bez hlenu. Nádor slinivky se často hodně zvětšuje a roste. Právě to pak způsobuje výše uvedenou špatnou prognózu tohoto onemocnění. Rakovina slinivky se objevuje nejčastěji u mužů nad 60 let.

Rakovina slinivky: hlavní příznaky a projevy

Rakovina slinivky (rakovina pankreatu) má nejčastěji tyto hlavní příznaky a projevy:

  • zežloutnutí - zežloutnou nám sliznice a kůže a oči.
  • bolest břicha
  • nevolnost - je nám špatně
  • ztráta váhy – ztrácíme váhu a hubneme, protože se špatně vstřebávají živiny do našeho těla

Rakovina slinivky: léčba a léčení

Nejčastěji se používá operace, při tomto postupu je také největší šance na přežití. Využívá se i chemoterapie. Používají se také léky na mírnění velkých a silných bolestí. Do těla se také uměle dodávají enzymy a různé hormony. Prognóza u této nemocí není dobrá. Ale bojujte a nikdy se nevzdávejte !

Steve Jobs a jeho proslov

Steve Jobs také onemocněl rakovinou slinivky a po dlouhém boji nemoci podlehl. Podívejte se na jeho krásný proslov. O rakovině slinivky začíná mluvit od 9:16.